Wpisy archiwalne w kategorii
Łódź
| Dystans całkowity: | 78429.00 km (w terenie 4339.70 km; 5.53%) |
| Czas w ruchu: | 2761:54 |
| Średnia prędkość: | 16.33 km/h |
| Maksymalna prędkość: | 55.20 km/h |
| Liczba aktywności: | 5087 |
| Średnio na aktywność: | 15.42 km i 1h 01m |
| Więcej statystyk | |
Praca
Wtorek, 19 lutego 2013 | dodano:19.02.2013Kategoria Łódź
Zima wróciła. Rano Gdańska nieodśnieżona, z rozjeżdżonym śniegiem, za to w drodze powrotnej potworna chlapa. Szczególnie niewidoczny spod brei pas rowerowy.

ul. Lutomierska - pas rowerowy© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 2.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Poniedziałek, 18 lutego 2013 | dodano:18.02.2013Kategoria Łódź
Póki od strony Placu Wolności zamknięta była tylko jedna przecznica, jakoś (w zależności od pogody - legalnie lub nie) przetaczałem się chodnikiem. Ale w końcu musiałem skombinować inną trasę. Wracam już dawno Sienkiewicza i Wschodnią, ale którędy jechać w drugą stronę? Zachodnia / Kościuszki dość nieprzyjemna, duży ruch, autobusy, kłopoty z lewoskrętem.
Na Gdańskiej także obawiałem się korka, w dodatku z udziałem tramwajów - a tymczasem jedzie się całkiem przyjemnie.
Na Gdańskiej także obawiałem się korka, w dodatku z udziałem tramwajów - a tymczasem jedzie się całkiem przyjemnie.

ul. Gdańska© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
W nadnerską dzicz
Niedziela, 17 lutego 2013 | dodano:17.02.2013Kategoria Łódź
Złapał mróz - a to oznacza dostępność podmokłych terenów tuż nad Nerem. Kiedyś w końcu trzeba dokończyć eksplorację, bo poprzednio nieco się zgubiłem.
Tym ranem jadę od strony Pabianickiej, bo nie wiedząc w którym miejscu wyjadę z drugiej strony. Parę uliczek gruntowych - ale to jeszcze nie jest "prawdziwy" teren. Za to ktoś ciekawie oznakował zakręt:

Jasień przecinam na Odrzańskiej i skręcam w znaną drogę biegnącą w stronę lotniska. W pierwszym możliwym miejscu odbijam jednak w boczną ścieżkę w stronę rzeki. Ups! Chyba jednak nie tędy droga:

Kolejny skręt - i docieram do mostku na Nerze, z którego złomiarze powycinali barierki. Ciekawe, że w takiej dziczy mamy przeprawę, a na drogach technicznych wzdłuż S8 "niedasię".

W obie strony biegnie quadowa droga wzdłuż brzegu. Najpierw skręcam w lewo, mijam ujście Jasieni do Neru docierając z powrotem do Odrzańskiej - widać przeoczyłem wjazd z tamtej strony.

Odcinek do pociętego mostku pokonuję więc jeszcze raz, i tym razem skręcam w prawo, zgodnie z biegiem rzeki.

Latem byłoby błoto i chmary komarów.

Miejscami nawet teraz jechać się nie da:

Dwa razy było przenoszenie roweru przez jakiś dopływ:

I udało się - dojechałem do drogi, na której poprzednio zakończyłem przejezdną część wycieczki. Dalej powrót normalnymi drogami, szczególnie że z nieba zaczęła sypać śnieżna kasza.
Ciekawie, dlaczego na kostce topnieje, a na asfalcie nie?

Tym ranem jadę od strony Pabianickiej, bo nie wiedząc w którym miejscu wyjadę z drugiej strony. Parę uliczek gruntowych - ale to jeszcze nie jest "prawdziwy" teren. Za to ktoś ciekawie oznakował zakręt:

ul.Notecka© barklu
Jasień przecinam na Odrzańskiej i skręcam w znaną drogę biegnącą w stronę lotniska. W pierwszym możliwym miejscu odbijam jednak w boczną ścieżkę w stronę rzeki. Ups! Chyba jednak nie tędy droga:

Podmokłe bezdroże© barklu
Kolejny skręt - i docieram do mostku na Nerze, z którego złomiarze powycinali barierki. Ciekawe, że w takiej dziczy mamy przeprawę, a na drogach technicznych wzdłuż S8 "niedasię".

Mostek na Nerze© barklu
W obie strony biegnie quadowa droga wzdłuż brzegu. Najpierw skręcam w lewo, mijam ujście Jasieni do Neru docierając z powrotem do Odrzańskiej - widać przeoczyłem wjazd z tamtej strony.

Wzdłuż Neru© barklu
Odcinek do pociętego mostku pokonuję więc jeszcze raz, i tym razem skręcam w prawo, zgodnie z biegiem rzeki.

Wzdłuż Neru© barklu
Latem byłoby błoto i chmary komarów.

Wzdłuż Neru© barklu
Miejscami nawet teraz jechać się nie da:

Wzdłuż Neru© barklu
Dwa razy było przenoszenie roweru przez jakiś dopływ:

Jakoś dało się przejść© barklu
I udało się - dojechałem do drogi, na której poprzednio zakończyłem przejezdną część wycieczki. Dalej powrót normalnymi drogami, szczególnie że z nieba zaczęła sypać śnieżna kasza.
Ciekawie, dlaczego na kostce topnieje, a na asfalcie nie?

al.Włókniarzy© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 28.90 | Km teren: | 7.00 | Czas: | 02:02 | km/h: | 14.21 |
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Ceprogóral | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Piątek, 15 lutego 2013 | dodano:15.02.2013Kategoria Łódź
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Czwartek, 14 lutego 2013 | dodano:14.02.2013Kategoria Łódź
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Środa, 13 lutego 2013 | dodano:14.02.2013Kategoria Łódź
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Wtorek, 12 lutego 2013 | dodano:12.02.2013Kategoria Łódź
Po pracy pojechałem odebrać dyplom ukończenia studiów. Myślałem, ze jakoś mnie poinformują jak będzie gotowy. Cztery miesiące ciszy, to w końcu zadzwoniłem się spytać - okazało się, że zrobiony i mogę przyjechać.
A to zdjęcie dedykuję wszystkim zimowym trenażerowcom robiącym mega-dystanse. Jak widać, nie trzeba kręcić w pokoju ;)
A to zdjęcie dedykuję wszystkim zimowym trenażerowcom robiącym mega-dystanse. Jak widać, nie trzeba kręcić w pokoju ;)
Dane wycieczki:
| Km: | 13.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Poniedziałek, 11 lutego 2013 | dodano:11.02.2013Kategoria Łódź
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Piątek, 8 lutego 2013 | dodano:08.02.2013Kategoria Łódź
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Czwartek, 7 lutego 2013 | dodano:07.02.2013Kategoria Łódź
Trzeci dzień z rzędu droga rowerowa zablokowana, chyba z powodu konserwacji telebimów reklamowych

Za to po drodze załapałem się na gratisowego pączka dla każdego przejeżdżającego rowerzysty :)

DDR na Piłsudskiego© barklu
Za to po drodze załapałem się na gratisowego pączka dla każdego przejeżdżającego rowerzysty :)

Pączek od Rowerowej Łodzi© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||





































