Wpisy archiwalne w kategorii
Łódź
| Dystans całkowity: | 78429.00 km (w terenie 4339.70 km; 5.53%) |
| Czas w ruchu: | 2761:54 |
| Średnia prędkość: | 16.33 km/h |
| Maksymalna prędkość: | 55.20 km/h |
| Liczba aktywności: | 5087 |
| Średnio na aktywność: | 15.42 km i 1h 01m |
| Więcej statystyk | |
DDRy i remonty
Deszczowo, więc lepiej nie oddalać się zbytnio od domu. Pozostała jazda po mieście i "inspekcja" wszelakich remontów.
Na Piotrkowskiej od Placu Wolności kładą już nową nawierzchnię:

Przejechałem się prawie ukończoną DDR na Widzew. Niestety w jednym miejscu projektanci nie pomyśleli, gdzie będzie spływać woda, i w efekcie na chodniku robi się wielka kałuża.

Pojechałem też Hetmańską, gdzie zrobili wygrodzenia przeciw samochodom (wcześniej często wjeżdżały), przy okazji zmuszając rowerzystów do slalomów:

Jak widać da się zrobić też dobrze:

Kawałek dalej zaczyna się paranoja: obowiązkowy ciąg pieszo - rowerowy w strefie tempo 30, wsparty zakazem jazdy rowerem po jezdni.

Przebiłem się do DDR na Ofiar Terroryzmu 11 Września, potem do Lodowej, obejrzeć kolejny remont:

Asfalt pod torowisko? Może będzie buspas.

Mijam kolejny PRLowski biurowiec po generalnym remoncie i skręcam w buspas na Rydza-Śmigłego

Objeżdżam jeszcze Retkinię, znowu natykając się na antysamochodowe zasieki utrudniające jazdę rowerem.

I to na tyle, bo znowu zaczyna padać.
Na Piotrkowskiej od Placu Wolności kładą już nową nawierzchnię:

Piotrkowska przy Placu Wolności© barklu
Przejechałem się prawie ukończoną DDR na Widzew. Niestety w jednym miejscu projektanci nie pomyśleli, gdzie będzie spływać woda, i w efekcie na chodniku robi się wielka kałuża.

DDR i kałuża na chodniku© barklu
Pojechałem też Hetmańską, gdzie zrobili wygrodzenia przeciw samochodom (wcześniej często wjeżdżały), przy okazji zmuszając rowerzystów do slalomów:

Hetmańska - słupki przeszkadzające© barklu
Jak widać da się zrobić też dobrze:

Hetmańska - dobre rozwiązanie© barklu
Kawałek dalej zaczyna się paranoja: obowiązkowy ciąg pieszo - rowerowy w strefie tempo 30, wsparty zakazem jazdy rowerem po jezdni.

Tempo 30, ale jezdnią nadal nie wolno© barklu
Przebiłem się do DDR na Ofiar Terroryzmu 11 Września, potem do Lodowej, obejrzeć kolejny remont:

Skrzyżowanie Lodowa - Przybyszewskiego© barklu
Asfalt pod torowisko? Może będzie buspas.

Remont Przybyszewskiego© barklu
Mijam kolejny PRLowski biurowiec po generalnym remoncie i skręcam w buspas na Rydza-Śmigłego

Burowiec Cross Point© barklu
Objeżdżam jeszcze Retkinię, znowu natykając się na antysamochodowe zasieki utrudniające jazdę rowerem.

Retkińska - słupki przeszkadzające© barklu
I to na tyle, bo znowu zaczyna padać.
Dane wycieczki:
| Km: | 40.10 | Km teren: | 0.00 | Czas: | 02:03 | km/h: | 19.56 |
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Amerykański krążownik | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Piątek, 10 maja 2013 | dodano:10.05.2013Kategoria Łódź
Rano obejrzałem sobie klasyka. Nawet nie wiedziałem, że produkują jeszcze do samochodów opony z białymi bokami.

A w drodze powrotnej straszliwe korki, jak też starcie z burakiem. Jadę sobie Lutomierską i widzę, że piesi próbują przejść i nikt ich nie puszcza. Zwalniam, zerkam szybko za siebie - OK, nikt mnie nie rozmaśli, więc zjeżdżam na środek i macham pieszym że mogą przejść. Co dostaję? Klakson z tyłu i jakieś okrzyki (nie wiem dokładnie co, bo silnik zagłuszył). I to wcale nie żaden dres, tylko starszy facet.
Miał otwarte okno, więc chyba usłyszał jak krzyknąłem że pieszych się przepuszcza.

Garbus przy Manufakturze© barklu
A w drodze powrotnej straszliwe korki, jak też starcie z burakiem. Jadę sobie Lutomierską i widzę, że piesi próbują przejść i nikt ich nie puszcza. Zwalniam, zerkam szybko za siebie - OK, nikt mnie nie rozmaśli, więc zjeżdżam na środek i macham pieszym że mogą przejść. Co dostaję? Klakson z tyłu i jakieś okrzyki (nie wiem dokładnie co, bo silnik zagłuszył). I to wcale nie żaden dres, tylko starszy facet.
Miał otwarte okno, więc chyba usłyszał jak krzyknąłem że pieszych się przepuszcza.
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Czwartek, 9 maja 2013 | dodano:09.05.2013Kategoria Łódź
Jak on to zrobił? Nie mam pojęcia...

EDIT:
Po pracy jeszcze do Manufaktury

Wypadek na Lutomierskiej© barklu
EDIT:
Po pracy jeszcze do Manufaktury
Dane wycieczki:
| Km: | 14.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca + Decathlon
Środa, 8 maja 2013 | dodano:08.05.2013Kategoria Łódź
Dane wycieczki:
| Km: | 21.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Poniedziałek, 6 maja 2013 | dodano:07.05.2013Kategoria Łódź
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Czwartek, 2 maja 2013 | dodano:02.05.2013Kategoria Łódź
Po drodze mijam jeszcze inne łódzkie wieżowce: ZUS i Hotel Światowit

Skrzyżowanie Zamenhofa - Kościuszki© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Widzew, Olechów i Trasa Górna
Jako że dzisiaj święto, i na dodatek sporo ludzi wyjechało na długi weekend, w mieście mały ruch i da się po nim jeździć przyjemnie.
Zacząłem od DDR na Widzew. Niestety nie jest jeszcze ukończona, aczkolwiek w 90% przejezdna. Miejscami to zupełnie nowa jakość:

Są jednak i dość dziwne rozwiązania, bo jak zwykle w teorii pieszy porusza się jak Pac-man skręcając zawsze o 90 stopni. Choć może faktycznie mniej będą wchodzić

Po Puszkina nadal nie kursują tramwaje - nie wiem nawet dokładnie gdzie jest remont. Jednym słowem, buduje się.

Na Janowie w spokojnej okolicy stoją sobie bloki, i to żadne kredytowe apartamentowce, tylko Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Płaci się np. 70 tysięcy (30% wartości), czeka w kolejce parę lat, i ma 50-metrowe mieszkanie. Czynsz nieco wyższy niż przy własnościowym, ale i tak wychodzi taniej niż zwykłe wynajmowanie albo kupno na kredyt.

Objechałem też strefę przemysłową na Olechowie


Pozostało jeszcze zobaczyć, w jakim stadium jest największa obecnie łódzka budowa: Trasa Górna.


Przebudowa obejmuje i jej okolice:


Żeby nie zamykać linii kolejowej na zbyt długo, wiadukt kolejowy został wybudowany obok i w ciągu 4 godzin wsunięty na miejsce.
Zacząłem od DDR na Widzew. Niestety nie jest jeszcze ukończona, aczkolwiek w 90% przejezdna. Miejscami to zupełnie nowa jakość:

DDR Widzew - ciągłość nawierzchni© barklu
Są jednak i dość dziwne rozwiązania, bo jak zwykle w teorii pieszy porusza się jak Pac-man skręcając zawsze o 90 stopni. Choć może faktycznie mniej będą wchodzić

DDR Widzew© barklu
Po Puszkina nadal nie kursują tramwaje - nie wiem nawet dokładnie gdzie jest remont. Jednym słowem, buduje się.

ul. Puszkina© barklu
Na Janowie w spokojnej okolicy stoją sobie bloki, i to żadne kredytowe apartamentowce, tylko Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Płaci się np. 70 tysięcy (30% wartości), czeka w kolejce parę lat, i ma 50-metrowe mieszkanie. Czynsz nieco wyższy niż przy własnościowym, ale i tak wychodzi taniej niż zwykłe wynajmowanie albo kupno na kredyt.

Widzewskie TBS© barklu
Objechałem też strefę przemysłową na Olechowie

Al. Ofiar Terroryzmu 11 Września© barklu

Fabryka Dell© barklu
Pozostało jeszcze zobaczyć, w jakim stadium jest największa obecnie łódzka budowa: Trasa Górna.

Wiadukt przy Rzgowskiej© barklu

Jedna nitka miejscami prawie gotowa© barklu
Przebudowa obejmuje i jej okolice:

Skrzyżowanie Paradna - Ustronna© barklu

Ustronna, most nad Olechówką© barklu
Żeby nie zamykać linii kolejowej na zbyt długo, wiadukt kolejowy został wybudowany obok i w ciągu 4 godzin wsunięty na miejsce.

Trasa Górna - wiadukt kolejowy© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 40.20 | Km teren: | 1.00 | Czas: | 02:00 | km/h: | 20.10 |
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Amerykański krążownik | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca
Wtorek, 30 kwietnia 2013 | dodano:30.04.2013Kategoria Łódź
Rzut oka w bok na Piotrkowską: nie ma jezdni, nie ma chodnika, za to jest już podbudowa

Piotrkowska przy Piłsudskiego© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 10.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Praca + Bałuty
Poniedziałek, 29 kwietnia 2013 | dodano:29.04.2013Kategoria Łódź
Po pracy przejechałem się z żoną krótko po okolicy - tzn. po Bałutach.
Tyle zostało z zabytkowego browaru przy ul. Sędziowskiej:

Na Bałutach jest jeszcze trochę starej zabudowy, a że dzielnica była uboga, to i budynki mało reprezentacyjne:

Zdarzają się jednak ciekawe obiekty, np. kamienica przy Wrześnieńskiej 4. Nad bramą znajduje się pomnik Kościuszki. Co ciekawe, udało się go ukryć przed hitlerowcami zasłaniając dyktą, i dzięki temu przetrwał okupację.
Tyle zostało z zabytkowego browaru przy ul. Sędziowskiej:

Pozostałości browaru© barklu
Na Bałutach jest jeszcze trochę starej zabudowy, a że dzielnica była uboga, to i budynki mało reprezentacyjne:

Podwórko przy Wrześnieńskiej© barklu
Zdarzają się jednak ciekawe obiekty, np. kamienica przy Wrześnieńskiej 4. Nad bramą znajduje się pomnik Kościuszki. Co ciekawe, udało się go ukryć przed hitlerowcami zasłaniając dyktą, i dzięki temu przetrwał okupację.

Pomink Kościuszki przy Wrześnieńskiej© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 17.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||
Kwietniowa Masa Krytyczna
Piątek, 26 kwietnia 2013 | dodano:26.04.2013Kategoria Łódź, Masa Krytyczna
Po pracy zostało jeszcze do Masy trochę czasu, pojechałem zatem sprawdzić jak się jeździ nowym buspasem na Kopcińskiego od Ronda Solidarności do Piłsudskiego

Na buspasie dopuszczono także ruch rowerowy:

No i jest super! Nie trzeba przeciskać się w korku przed skrzyżowaniem. Zdecydowana większość kierowców przestrzega znaków, minął mnie może jeden nieuprawniony. I oczywiście "jakimś cudem" i wbrew teoriom głoszącym autobusową apokalipsę, rowerzyści nie blokują autobusów, tylko dają się grzecznie wyprzedzić - tak jak to było wtedy, gdy prawy pas należał do wszystkich.
Rzut oka z wiaduktu na Dziurę Fabryczną:

Przed Piłsudskiego samochody stoją w korku... a autobusy nie, i o to właśnie chodziło.

Pojechałem jeszcze zobaczyć co nowego w Decathlonie. Jest kilka ciekawych rozwiązań w rowerach miejskich, niestety dość drogie. Jedno to dwubiegowa automatyczna (!) przekładnia - bieg zmienia się sam przy odpowiedniej kadencji, przy prędkości chyba ok. 16km/h. Drugie to składak z pasem rozrządu zamiast łańcucha:

No i czas na Masę. Organizatorzy zadbali w tym miesiącu o reklamę - na najbardziej uczęszczanej DDR wzdłuż Mickiewicza wypisali kredą ogłoszenia przy przejazdach, tam gdzie czeka się na światłach.

Dziś na Masie było ponad 1300 osób, rekord jeśli chodzi o kwiecień.




Infosys przy Rondzie Solidarności© barklu
Na buspasie dopuszczono także ruch rowerowy:

Buspas na Kopcińskiego© barklu
No i jest super! Nie trzeba przeciskać się w korku przed skrzyżowaniem. Zdecydowana większość kierowców przestrzega znaków, minął mnie może jeden nieuprawniony. I oczywiście "jakimś cudem" i wbrew teoriom głoszącym autobusową apokalipsę, rowerzyści nie blokują autobusów, tylko dają się grzecznie wyprzedzić - tak jak to było wtedy, gdy prawy pas należał do wszystkich.
Rzut oka z wiaduktu na Dziurę Fabryczną:

Widok w stronę dawnego dworca Łódź Fabryczna© barklu
Przed Piłsudskiego samochody stoją w korku... a autobusy nie, i o to właśnie chodziło.

Buspas na Kopcińskiego© barklu
Pojechałem jeszcze zobaczyć co nowego w Decathlonie. Jest kilka ciekawych rozwiązań w rowerach miejskich, niestety dość drogie. Jedno to dwubiegowa automatyczna (!) przekładnia - bieg zmienia się sam przy odpowiedniej kadencji, przy prędkości chyba ok. 16km/h. Drugie to składak z pasem rozrządu zamiast łańcucha:

Składak bez łańcucha© barklu
No i czas na Masę. Organizatorzy zadbali w tym miesiącu o reklamę - na najbardziej uczęszczanej DDR wzdłuż Mickiewicza wypisali kredą ogłoszenia przy przejazdach, tam gdzie czeka się na światłach.

Reklama Masy Krytycznej© barklu
Dziś na Masie było ponad 1300 osób, rekord jeśli chodzi o kwiecień.

Rowerowa kawiarnia© barklu

W Pasażu Schillera© barklu

W Pasażu Schillera© barklu

Postój na Księżym Młynie© barklu
Dane wycieczki:
| Km: | 37.00 | Km teren: | 0.00 | Czas: | km/h: | ||
| Pr. maks.: | 0.00 | Temperatura: | HRmax: | (%) | HRavg | (%) | |
| Kalorie: | kcal | Podjazdy: | m | Rower: | Miejski pogromca zasp | ||
| Aktywność Jazda na rowerze | |||||||





































